W czym może pomóc psycholog i psychoterapeuta?

Każdy z nas doświadcza trudności psychicznych w swoim życiu, z którymi radzi sobie raz lepiej, a raz nieco gorzej. Czasami bywa też tak, że w poradzeniu sobie z tymi problemami potrzebne jest profesjonalne wsparcie ze strony psychologa lub psychoterapeuty. Poszukując takiego specjalisty każdy z nas chce wiedzieć, czy posiada on odpowiednie wykształcenie oraz kompetencje umożliwiające mu świadczenie profesjonalnych usług. W tym, czy zajmuje się on trudnościami, których doświadczamy.

Obszary pomocy to właśnie te dziedziny funkcjonowania psychicznego, w jakich możemy dostarczyć Ci odpowiedniego wsparcia. Pomagamy w bardziej złożonych problemach, jakimi są zaburzenia osobowości, lękowe, depresyjne, odżywania oraz uzależnienia. Ponadto, dostarczamy wsparcia w bardziej specyficznych sferach funkcjonowania psychicznego. Mianowicie, pomożemy Ci w trudnościach z samooceną, jakimi jest niska samoocena, niestabilna samoocena, czy samoocena uwarunkowana od zewnętrznych celów. Pomocy udzielimy Ci również w przypadku trudności z niekorzystnymi sposobami myślenia, do których należy przesadne zamartwianie się, krytykowanie, ruminowanie (analizowanie), a także stawianie sobie nieadekwatnych standardów. Ponadto, dostarczamy wsparcia w trudnościach interpersonalnych, z jakimi możesz się spotykać, gdy budujesz, utrzymujesz oraz rozwijasz relacje z innymi ludźmi. W tym, kiedy nadmiernie porównujesz się społecznie, odczuwasz wysokie nasilenie lęku przed negatywną oceną oraz przed odrzuceniem ze strony innych osób. W sferze emocjonalnej możemy Ci pomóc, gdy doświadczasz trudności w radzeniu sobie ze stanami lękowymi, depresyjnymi, czy napadami złości.

Jeżeli doświadczasz, któryś z wymienionych problemów i potrzebujesz naszego wsparcia w poradzeniu sobie z nim to zapraszamy Ciebie do kontaktu. Z kolei, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o danym obszarze pomocy to zapraszamy Cię do bliższego zapoznania się z nim klikając w interesujące Cię zagadnienie.

Trudności z samooceną

Trudności w relacjach

Trudności w myśleniu

Trudności emocjonalne

Trudności z celami

Zaburzenia osobowości

Zaburzenia lękowe

Zaburzenia nastroju

Zaburzenia odżywiana

Uzależnienia

Chętnie odpowiemy na Twoje pytania
ZNAJDZIESZ NAS
NA SOCIAL MEDIA

Centrum Feniks_kolor
ZAPISZ SIĘ DO NASZEGO
NEWSLETTERA