Psychoterapia to działanie, którego celem jest zmiana myślenia w podejściu do siebie, do innych ludzi, świata, a także myśli i emocji. Oferujemy Ci możliwość uczestnictwa w psychoterapii indywidualnej, par oraz grupowej. W naszej pracy z Tobą wykorzystujemy wiedzę i metody terapii poznawczo-behawioralnej, które są częścią składową poniższego procesu terapeutycznego:
Co to jest psychoterapia?
Trzy konsultacje psychologiczne
Ustalenie celów terapeutycznych
Terapia poznawczo-behawioralna
Weryfikacja celów terapeutycznych
Konsultacje psychologiczne
Po zakończeniu trzech konsultacji psychologicznych uzyskasz diagnozę Twoich problemów oraz odpowiednią formę pomocy:
✓ wskazana jest psychoterapia indywidualna lub grupowa
✓ wskazana jest psychoterapia par
✓ wskazana jest wizyta u innego specjalisty
Ustalenie celów
Cele terapeutyczne są tym nad czym chcesz pracować, zmieniać w swoim życiu. Są to Twoje cele, które wskazane jest, aby były realne i mierzalne. Pamiętaj psycholog lub psychoterapeuta może jedynie zasugerować Ci pewne rzeczy, nad którymi możesz popracować. Od Ciebie zależy decyzja czy zostaną one również Twoimi celami.
Terapia CBT
Terapia poznawczo-behawioralna (CBT) to terapia oparta na dowodach naukowych. Oznacza to, że jej metody podlegają procesowi weryfikacji w badaniach, których celem jest sprawdzenie jej skuteczności oraz trafności.
Czytaj więcej >>>
Weryfikacja celów
Weryfikacja celów terapeutycznych ma miejsce w określonym na początku terapii czasie, który podczas jej trwania może ulec zmianie. W zależności od diagnozy przyczyn Twoich problemów formy terapii należą do krótkoterminowych (krótszych niż rok) lub długoterminowych.
Psychoterapia indywidualna
Jest przeznaczona dla osoby, która doświadcza trudności prostszych, jak i bardziej złożonych w życiu, jakimi są zaburzenia osobowości, lękowe, depresyjne, odżywiania oraz inne.
Psychoterapia par
Jest przeznaczona dla par, które doświadczają problemów w związku. Mają trudności z komunikacją, rozwiązywaniem problemów, a także rozbieżnym myśleniem na pewne kwestie.
Psychoterapia grupowa
Jest przeznaczona dla osób chcących rozwinąć swoje umiejętności radzenia sobie z trudnościami życiowymi oraz dzielenia się nimi z pozostałymi osobami w grupie.
Systematyczności
Jeśli uczestniczysz regularnie w sesjach terapeutycznych to pierwszy element efektu terapeutycznego jest osiągnięty
Zaangażowania
Jeśli pracujesz z zaangażowaniem podczas sesji terapeutycznych, jak i również poza gabinetem pomiędzy nimi wykonując zadania i ćwiczenia to drugi element efektu terapeutycznego jest spełniony
Dopasowania terapii
Ten element jest zależny od psychologa lub psychoterapeuty, a jeśli psychoterapia jest odpowiednio dopasowana to trzeci element procesu terapeutycznego jest osiągnięty